Фото: Офіс президента
В Осло президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Норвегії Йонас Хар Стере зробили перший крок до Drone Deal і підписали Спільну декларацію про поглиблення співпраці у сфері оборони та безпеки.
Про це пише Рубрика з посиланням на Офіс президента.
В документі визначено ключові напрямки співпраці, зокрема зміцнення обороноздатності України. Це буде забезпечено військовою допомогою Норвегії та розвитком партнерства у сфері технологій. Пріоритети:
- протиповітряна оборона,
- безпілотні системи,
- радіоелектронна боротьба,
- морська безпека,
- логістика та матеріально-технічне забезпечення.
Україна та Норвегія буде розвивати спільне виробництво та спільну розробку, обмінятимуться технологіями та розширять свої виробничі можливості. Документ також передбачає підтримку української галузі дронів.
Окремим акцентом є створення інтегрованих багаторівневих систем протиповітряної та протиракетної оборони. Лідери домовилися залучити партнерів до спільної роботи над збільшенням виробництва ракет для ППО.
Нагадаємо, вранці 14 квітня Володимир Зеленський з відвідав Берлін з офіційним візитом і зустрівся з канцлером Німеччина Фрідріха Мерца.
Тепер вже Зеленський прибув до столиці Осло, Норвегія, де він також проведе переговори з норвезьким наслідним принцом Хоконом і норвезькими парламентаріями. Також планується підписання двостороннього документа, який, за словами Зеленського, має посилити безпеку України.
