Задля обміну воїн ЗСУ ніс пораненого найманця 10 кілометрів: на Сумщині взяли в полон білоруса

Фото: скріншот відео

Бійці 47-ї окремої механізованої бригади “Магура” евакуювали пораненого громадянина Білорусі, який після підриву на міні звернувся за допомогою до українських військових.

Про це команда повідомила FacebookПовідомляє Рубрика.

Полонений громадянин Білорусі Юрій Малищицький розповів, що підписав контракт на військову службу в Росії. За його словами, там він проходив 20-денну підготовку, після чого спочатку був направлений в саперну частину, а згодом переведений на посаду оператора безпілотника.

“Я зрозумів, що це погано, і вирішив здатися. У мене не було ні зброї, ні бронежилетів, тільки рюкзак з їжею і барсетка – були чисті шкарпетки і труси”– зазначив Малищицький.

За його словами, він намагався пересуватися лісовими масивами, оскільки дороги контролюють дрони. Згодом вийшов у поле, а вночі підійшов до дороги, де розірвалася міна.

Після цього він самостійно перев’язав рану, почав кликати на допомогу та намагався йти далі.

«В результаті двоє ваших бійців відгукнулися і запитали: з якої ви частини? Я сказав, що хочу здатися».сказав він.

українські військові допомогли дістатися до притулку, надали першу допомогуперев’язали рану і наклали джгут.

Військовий 47 ОМБр з позивним Лют повідомив, що отримав наказ їхати за пораненими. За його словами, на той момент білорусу вже було накладено два джгути на ногу, і він не міг пересуватися самостійно. На відкритій місцевості він почав втрачати рівновагу, тому українським військовим довелося нести його близько 10 кілометрів.

“Важкий, я ще був в броні, з автоматом. І пішов дощ, все почало танути, було дуже важко ступити“, – сказав Лют.

Під час евакуації маршрут пролягав двома відкритими територіями, що створювало підвищену небезпеку. На середині шляху також почався мінометний обстріл, який військовим довелося перечікувати.

Загалом рух з пораненими розпочався близько 3 години ночі, а завершився прибуттям на пункт евакуації близько 3 години дня. Лют зазначив, що попри всі труднощі пораненого доставили оскільки в подальшому його можна використати для обміну про військовополонених українців.

Сам громадянин Білорусі заявив, що «зробив помилку» і шкодує про свою участь в російській армії, де, за його словами, “було гарматним м’ясом, не більше того”.

Нагадаємо, двоє українських військових с десантно-штурмової групи «Морок» 225-го окремого десантно-штурмового полку під час бойової операції шість російських піхотинців 114-го мотострілецького полку були змушені капітулювати. Противник склав зброю після штурму укриття.

Також на північно-слобожанському напрямку українські військові взяли в полон п’ятьох росіян окупанти Перед тим двоє з них, здавшись, переконали ще трьох скласти зброю.

Крім того, спід час виконання бойового завдання 19-річний піхотинець 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорнозоряна з позивним «Малий» захопив у полон одразу трьох російських військових.

у Сумській області потрапив у полон білорус

Фото: скріншот відео

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *