На Тернопільщині паліїв виявляють за допомогою дронів

Фото: ДСНС

У Тернопільській області купи сухої рослинності почали активно виявляти з повітря – до моніторингу залучили дрони.

Про це повідомили в ДСНС Тернопільської області, пише Рубрика.

Як повідомляє ДСНС, рятувальники щоденно проводять моніторинг територій за допомогою дронів. Обльоти здійснюються там, де є найбільший ризик виникнення пожеж — поля, узбіччя доріг, відкриті території.

“Завдання – виявити пожежу на ранній стадії та не допустити розповсюдження вогню. До роботи також залучені дрони – це дозволяє фіксувати факти спалювання сухої рослинності”, – йдеться в повідомленні.

У Тернопільській області паліїв виявляють за допомогою дронів

Фото: ДСНС

Водночас профілактична робота в громадах триває. Рятувальники працюють безпосередньо з мешканцями, проводять роз’яснення та спільно з правоохоронцями виявляють порушників.

Результат вже є:

  • З початку року винесено 28 постанов про накладення адміністративних стягнень
  • 13 — для спалювання сухої рослинності
  • 15 — за порушення вимог пожежної безпеки в екосистемах

“Весна – період підвищеного ризику: починаються польові та сільськогосподарські роботи. Але важливо розуміти простий факт: суха трава не загоряється сама по собі. Її підпалюють”, – зазначили в ДСНС.

У Тернопільській області паліїв виявляють за допомогою дронів

Фото: ДСНС

Варто зазначити, що в Україні за підпал сухої трави передбачений штраф, який може сягати понад 6 тисяч гривень.

Що робити з опалим листям восени? Рішення від еколога читайте в матеріалі Рубрики.

Чому суху траву коптити заборонено

Зазначимо, що траву зазвичай спалюють у селах після зими, щоб підготувати землю до весняно-польових робіт. Косити та прибирати стерню важко і дорого, люди намагаються навести порядок, заощадити кошти та енергію, розпалюючи багаття.

Але вже давно науково доведено, що дим від сухої трави і листя містить багато канцерогенів, які завдають непоправної шкоди здоров’ю людини.

Коли горить листя і трава, тільки верхня частина отримує достатньо кисню, а нижня тліє і димить, виділяючи отруйні і просто шкідливі для здоров’я хімічні речовини. Виділяється тонна напівперепрілого листя близько 30 кілограмів небезпечних речовин.

Журналісти “ЕкоРубрики” досліджували наслідки цієї звички. Адже, хоча законодавство України прямо забороняє його спалювати, але спалювання в приватному секторі та на вулицях міст розпочинає димове «шоу», яке супроводжується стійким гірким димом та пилом, що забиває одяг та потрапляє в дихальні шляхи.

А постійний контакт з димом – прямий шлях до хронічних захворювань. Детальніше читайте в нашому матеріалі: “Спалювання листя і посуха: 10 причин, чому це небезпечно“.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *