Фото: Вінницька міська рада
У Вінниці міжнародний благодійний фонд відкрито малий груповий будинок «Щасливий дім Вінниця» – приватний заклад для проживання, догляду та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема з обмеженими можливостями. Це альтернатива інтернатному навчанню, де діти проживатимуть у комфортних умовах, максимально наближених до сімейних.
Про це пише Рубрика з посиланням на Вінницька міська рада.
Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що у Вінницькій громаді є прийомні та прийомні сім’ї, сім’ї опікунів та піклувальників. Разом із міським дитячим будинком сімейного типу до міста переселили ще два таких будинки з окупованих територій. А з 269 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, майже 95% влаштовано до сімейних форм виховання.
Фото: Вінницька міська рада
Засновником «Happy Home Vinnytsia» є Міжнародний благодійний фонд «У колі друзів», який очолює с. Оксана Сидорчук та Олена Бровко. Фонд підтримує сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю. У 2019 році перший малий груповий будинок відкрили у Києві, а тепер і у Вінниці. Заклад очолює в Діна Ткачук.
«Ми довго шукали формат допомоги дітям і знайшли його. Це будинок з умовами, максимально наближеними до сімейних. Тут цілодобово з дітьми живуть вихователі, діти отримують величезну кількість корекційних та реабілітаційних занять, паралельно набувають навичок ведення господарства», – розповіла Оксана Сидорчук.
Фото: Вінницька міська рада
Як зазначив заступник міського голови Галина Якубовичмалий груповий будинок з умовами проживання, наближеними до сімейних, є єдиною базовою соціальною послугою, яка не надавалася в громаді.
«Такий формат підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема з інвалідністю, є набагато комфортнішим та ефективнішим для розвитку дітей, аніж інституційні заклади. Тому дуже цінно, що зараз у місті є такий заклад. Він може прийняти до 8 хлопчиків та дівчаток. Нині тут проживає п’ятеро дітей», – каже Галина Якубович.
Фото: Вінницька міська рада
У серпні 2025 року служба у справах дітей Вінницької міської ради та благодійний фонд «У колі друзів» уклали договір про співпрацю.
«Разом із засновниками ми контролюватимемо умови проживання та виховання дітей, стан їх соціального захисту. І разом сприятимемо влаштуванню вихованців у будинок», – зазначила начальник служби у справах дітей Вінницької міської ради Людмила Шафранська.
Фото: Вінницька міська рада
«Happy Home Vinnytsia» отримав два генератори, які передали громаді мешканці міста-побратима Карлсруе.
