На окупованій Луганщині зник бензин з АЗС: росіяни брешуть про причини


Так званий “LNR” визнав, що на місцевих АЗС більше немає бензину “AI-92” та “AI-95”. Офіційне пояснення звучить просто – “збільшення попиту на мешканців та зменшення постачальників”. Він це заявив Глава регіональної військової адміністрації Луганська Олексій Хархенко.

Але в кулуарах навіть самі водії говорять про іншого. “На шосе Стаханов протягом двох тижнів є закриті колони. Черги зникли не тому, що всі почали їздити менше, а тому, що щоб наповнювати просто нічого“, – сказав місцевий житель, який не називає своє ім’я з міркувань безпеки.

Справжня причина – страйки українських безпілотників на російських нафтопереробних заводів. У серпні було більше десяти атак, і вони провалилися відразу кілька великих предметів. За даними оборони Експрес, лише два -три рослини працюють в радіусі тисяч кілометрів від України. Решта або зупинилася, або зменшують вивільнення палива.

28 серпня українські сили потрапили на посаду заднього нафтопереробного заводу в регіоні Краснодар та на заводі Кубішев в регіоні Самара. Обидві компанії раніше постачали паливо до окупованих районів Донбаса. “Коли кілька великих виробників одночасно вимикаються, логістика миттєво виливе», – пояснює Сергій, аналітик ринку палива.

Місцеві АЗС зараз працюють з перебоями, дизель все ще продається, але вони говорять про бензин у минулому. Водії зберігаються каністрами і несуть паливо з області Ростова. Також дефіцит, але ви все одно можете знайти кілька літрів.

Таким чином, офіційні слова про “вимогу” звучать більше як спроба приховати наслідки ударів на рафінування російської нафти. А для жителів окупованих міст він обертає порожні резервуари та переставали транспортувати.


Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *