Фото: Facebook / Головком ЗСУ
За чотири дні російські війська намагалися прорвати оборону українських військ на кількох стратегічних напрямках, зосередивши найбільшу активність на Покровському та Олександрівському фронтах.
Про це повідомили Головнокомандувача Збройних сил Олександра Сирського, повідомляє Рубрик.
Сирський заявив про активізацію наступу російських військ протягом останніх чотирьох днів. За його словами, «м’ясні» штурми ворога призвели до втрат убитими і пораненими 6090 осіб.
“Протягом чотирьох днів поточного тижня, з 17 по 20 березня 2026 року, інтенсивність наступальних дій противника зросла. Противник намагався прорвати оборонні порядки наших військ одразу на кількох стратегічних напрямках.
По всій лінії бойових дій точилися запеклі бої. Загалом за чотири дні ворог провів 619 штурмових операцій“, – повідомив Сирський у соцмережах.
Головний удар окупанти зосередилися на Покровському та Олександрівському напрямках.
“На Покровському напрямку противник 163 рази обстріляв позиції наших військ, на Олександрівському – 96 разів.“, – уточнив головком.
Напруженою залишалася ситуація і на інших ділянках фронту:
- На Костянтинівському напрямку російські війська провели 84 штурмові операції,
- на очеретинському, лиманському та куп’янському напрямках відбулося понад півтори сотні бойових зіткнень.
“Незважаючи на колосальний тиск і залучення значних резервів, російське командування не змогло виконати поставлені завдання. Завдяки професійним, злагодженим діям українських воїнів на кількох напрямках наступальні дії противника вдалося зупинити. На окремих ділянках фронту тривають бої високої інтенсивності, але противник змушений перегруповувати свої сили– додав він, кивнувши.
Він також зазначив, що окупанти намагаються створити нові підрозділи та планують продовжувати наступсподіваючись на погіршення погодних умов, що, на їхню думку, знизить ефективність українських аеророзвідувальних і безпілотних систем.
“Командування російської армії кинуло на “м’ясні атаки” десятки тисяч солдатів, але ціна цієї спроби наступу виявилася катастрофічною для агресора. За чотири дні інтенсивних штурмів ворог втратив понад 6090 військовослужбовців убитими і пораненими. Тоді як за тиждень загальні втрати противника склали близько 8710 осіб“, – сказав головком.
Окрім людських втрат, Сили оборони знищили значну кількість техніки та озброєння противника.
«Ми були готові до збільшення інтенсивності натиску російської орди, тому прийняли необхідні управлінські рішення. Війська отримали підкріплення, були забезпечені бойовою технікою, зброєю, боєприпасами».– наголосив Сірський.
Нагадаємо Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що вЗбройні сили РФ активізували бойові дії на ключових напрямках Донецької області та ймовірно, перейшли до нового етапу наступальних дій.
Як зазначають аналітики, основний тиск окупантів спрямований до регіонів українського «поясу фортець»зокрема на Лиманський, Слов’янський, Краматорський та Костянтинівський напрямки.
А напередодні про це заявив президент Володимир Зеленський Однак весняний наступ російських військ провалився вони не планують зупиняти війну. За його словами, зараз у РФ немає сил для широкомасштабного наступу, тому вони лише проводять спроби тактичного проникненняяку знищують українські військові.
Президент зазначив, що Росія наразі формує 110 тис. вояківі його річний план мобілізації 400 тис.
Як повідомлялося, напередодні Українські війська вели відсіч на Лиманському напрямку одночасний наступ російських підрозділів на семи напрямках, знищивши сотні одиниць техніки та завдавши значних втрат живій частині противника.
Однак, за даними ООС, російська армія не захопила жодного населеного пункту і не просувалася на позиціях. ЗСУ продовжують ліквідацію залишків підрозділів противника в районі ураження.
