На Житомирщині планують запустити у травні сонячну електростанцію потужністю 65 МВт

У Житомирській області готуються до запуску нової сонячної електростанції потужністю 65 МВт, яка зможе забезпечити електроенергією десятки тисяч домогосподарств і стане основою для розвитку «зелених технологій» в регіоні.

Про це вона повідомила Житомирська ОВАПовідомляє Рубрика.

Планують на Житомирщині реалізувати масштабний енергетичний проект – будівництво сонячної електростанції потужністю 65 МВт (пікова).

Запуск якого є попереднім заплановано на травень 2026 року.

Під час зустрічі з представниками міжнародної компанії та українського підприємства сторони детально обговорили перспективи реалізації цього проекту. Йдеться про будівництво сучасної СЕСякий також передбачає встановлення систем накопичення енергії потужністю 100 МВт/год та будівництво відповідної підстанції.

Очікується, що нова електростанція зможе щорічно забезпечувати електроенергією від 18 000 до 26 000 домогосподарств. При цьому система зберігання енергії гарантуватиме резервне живлення для критичних потреб — до 100 000 домогосподарств протягом однієї години.

В обласній військовій адміністрації зазначають, що реалізація цього проекту створює передумови для становлення в області індустріальний парк «зелених технологій».

До складу такого парку входитимуть:

  • розвиток виробництва, логістика, сервіс, наукові дослідження,
  • локалізація компонентів у сфері відновлюваної енергетики.

Учасники зустрічі також обговорили необхідні технічні та організаційні кроки на реалізацію проекту, зокрема, отримання технічних умов на приєднання до електромереж та затвердження техніко-економічної документації.

«Розвиток відновлюваної енергетики залишається одним із ключових пріоритетів Житомирської області. У поєднанні з інвестиційним досвідом міжнародних партнерів та сучасними технологіями такі ініціативи сприятимуть зміцненню енергетичної безпеки, розвитку економіки та інтеграції України в європейський енергетичний простір».– йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у Великоолександрівській громаді на Херсонщині ввели в експлуатацію сонячну електростанцію потужністю 50 кіловат, яка забезпечить стабільний водовідведення та підтримку комунальних систем.

А минулого року в Нововоронцовській громаді Херсонської області запрацювала перша свердловина на сонячній енергії.

Також повідомлялося, що в Запорізькій області працює одна з найбільших в регіоні сонячних електростанцій (СЕС), яка здатна виробляти до 20 МВт електроенергії на годину. Цього достатньо, щоб забезпечити електроенергією цілий мікрорайон.

Крім того,на Київщині на трасі Р-02 Київ – Іванків – Овруч завершено будівництво нового мосту через річку Здвиж, який замінив зруйнований під час бойових дій у лютому 2022 р. Обладн сучасні технології та сонячні панелі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *