Франція затримала російський нафтовий танкер Tagor в Атлантиці, – Макрон

Фото: скріншот відео

31 травня ВМС Франції затримали в Атлантичному океані потрапив під санкції російський нафтовий танкер Tagor.

Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон соціальні мережі Х, повідомляє Рубрик.

За його словами, такі судна не можна використовувати для обходу міжнародних санкцій, порушення морського права та фінансування війни, яку Росія веде проти України.

Про це, деталізуючи операцію, зазначив Еммануель Макрон він проходив у міжнародних водах Атлантичного океану за підтримки ряду партнерів, зокрема Великобританії. Він підкреслив, що французькі військові діяли в суворій відповідності з нормами міжнародного морського права.

«Наша рішучість непохитна і абсолютна», – підкреслив президент Франції.

Він також підкреслив, що судна так званого тіньового флоту одночасно використовуються для обходу санкцій, порушення морського права та фінансування війни Росії проти України.

Неприпустимо, щоб кораблі обходили міжнародні санкції, порушували морське право та фінансували війну, яку Росія веде проти України вже понад чотири роки., – сказав Макрон.

Окремо звернув увагу президент Франції ризики, які такі судна становлять для навколишнього середовища та безпеки судноплавства.

«Ці судна, які нехтують навіть елементарними правилами морської навігації, також становлять загрозу для навколишнього середовища та безпеки всіх», — додав він.

Одночасно префектура сторповідомляє, що російський танкер “тіньового флоту” Tagor, затриманий ВМС Франції в неділю, прямував з російського Мурманська під прапором Камеруну.

За даними Морської префектури, перехоплення санкційного нафтового танкера відбулася на відстані понад 400 морських миль (740 кілометрів) на захід від мису Бретань.

За словами речника, судно йшло під вигаданим ім’ям прапор Камеруну та попрямував до Лімбепортове місто на заході цієї африканської країни.

“Після виходу оглядової групи перевірка документів підтвердила підозри щодо незаконності піднятого прапора. Про це повідомлено прокурору Бреста, який є уповноваженим органом у складі морського суду”.речник сказав.

Нафтовий танкер, який кілька разів змінював прапор, на момент затримання був «практично порожній». За даними сайту MarineTraffic, останній раз, коли він надсилав геолокаційний сигнал тиждень тому, Tagor був біля узбережжя Норвегії та плавав під прапором Мадагаскару.

На борту танкера перебували 23 члени екіпажу, національність яких не розголошується.

В даний час судно у супроводі французького флоту до місця стоянки продовжити перевірки.

Нагадаємо, у жовтні 2025 року французькі військові піднялися на борт танкера Boracay поблизу Сен-Назера, судно запідозрили в причетності до запуску безпілотників над Данією. Пізніше капітана засудили до року в’язниці та штрафу в 150 тисяч євро.

Раніше в ЗМІ з’явилася версія, що Боракай може бути пов’язаний з інцидентами з безпілотниками, які були зафіксовані над Данією в останні дні, через те, що корабель проходив біля її берегів.

Президент Франції Еммануель Макрон, коментуючи це, заявив, що Боракай підозрюваний в “серйозних правопорушень”, але відмовився коментувати свою причетність до запуску безпілотників.

А в січні 2026 року Франція перехопила в Середземному морі ще один підсанкційний танкер, а в березні – судно Deyna.



Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *