Фото: Pexels
Проведення ранкового часу на свіжому повітрі може істотно вплинути на роботу мозку і загальне самопочуття.
Він про це пише Реально просто і AOL.
За словами експертів, навіть 20 хвилин на вулиці після пробудження стимулюють вироблення «гормонів гарного настрою» — серотоніну, дофаміну та ендорфінів. Це допомагає зменшити стрес і покращити емоційне благополуччя.
Ранкове світло також відіграє ключову роль у регулюванні добового ритму. Він пригнічує вироблення мелатоніну, що сприяє бадьорості вдень і кращому сну вночі.
Крім того, перебування на вулиці вранці підвищує концентрацію та рівень енергії. Це пов’язано з активацією кортизолу і дофаміну, які допомагають організму швидше «прокидатися» і краще зосереджуватися протягом дня.
Експерти також відзначають, що регулярний контакт з природним світлом сприяє поліпшенню когнітивних функцій. Зокрема, він підтримує нейропластичність і виробництво BDNF, білка, важливого для пам’яті та навчання.
Ще один плюс – вироблення вітаміну D, який має протизапальну дію і підтримує роботу мозку.
Експерти наголошують: навіть короткий час на вулиці корисний. Не обов’язково займатися спортом – достатньо просто вийти на свіже повітря або посидіти на сонечку. Головне – регулярність.
До речі, вчені знайшли гени, пов’язані з сильною нудотою під час вагітності.
Юрій Маркевич – pravdatutnews.com
