20 січня у Холодногірському районі Харкова запрацювала ще одна підпільна школа. Близько 1000 дітей тепер зможуть навчатися у дев’яти класах у дві зміни, повідомили у міськраді.
Під час відкриття міський голова Ігор Терехов зазначив, що сьогодні відбулося відкриття першої черги школи. Загалом у навчальному закладі буде 17 навчальних кімнат та ресурсна кімната для дітей з особливими освітніми потребами. Це дасть змогу охопити змішаним форматом навчання 2 тис. школярів. Продовжується будівництво другої черги школи.
Нова підпільна школа отримала сучасне обладнання від міжнародних партнерів. Технічну підтримку закладу надало Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ). Крім того, допомога надавалася в рамках проекту «Сильна громада», який реалізується за підтримки Швейцарії. Також матеріально-технічне обладнання отримано від чеської гуманітарної організації «Людина в біді» завдяки фінансовій підтримці через Швейцарське агентство розвитку та співробітництва.



Мер також повідомив про плани побудувати перший в Україні підземний сад.
1 вересня 2025 року, на початку нового 2025-2026 навчального року в Харкові, у Харкові працювали 18 безпечних освітніх локацій:
- 7 підпільних шкіл;
- 6 станцій метро з обладнаними аудиторіями;
- 5 притулків, влаштованих на базі навчальних закладів.
Другий семестр розпочався у січні 2026 року. Вже запрацювало 19 безпечних локацій (6 станцій метро, 6 протирадіаційних укриттів, 7 підземних шкіл). Загалом навчання розпочали 97,4 тис. студентів, з них онлайн – 78,4 тис., офлайн – близько 19 тис. (33%).
