У Бухаресті на честь Мірчі Луческу назвуть новий стадіон “Динамо”

Фото: REUTERS/Murad Sezer

Міністр внутрішніх справ Румунії Каталін Предою заявив, що майбутній стадіон “Динамо” буде названо на честь Мірчі Луческу. Крім іншого, він був колишнім тренером двох українських клубів.

Про це заявив румунський міністр, віддаючи шану футбольному тренеру, котирування Romania Journal, пише Рубрика.

Каталін сказав, що уряд вже розпочав судовий процес. Майбутній стадіон клубу “Динамо” в Румунії буде називатися “Динамо Мірчі Луческу”.

За його словами, це було зроблено “на знак поваги до внеску, який великий Мірча Луческу зробив у румунський і світовий футбол”.

«Мірча Луческу зробив революцію в румунському футболі та професії футбольного тренера і став національною фігурою, визнаною в усьому світі», – сказав Каталін Преду.

За розрахунками, арену, яка носитиме ім’я Луческу, відкриють у 2028 році.

Видання також повідомляє, що Луческу поховають 10 квітня — у п’ятницю — на кладовищі Беллу. Це одне з найбільших і найвідоміших кладовищ у Бухаресті.

Нагадаємо, Луческу був госпіталізований 29 березня після того, як йому стало зле на тренуванні збірної Румунії. 3 квітня у чоловіка стався серцевий напад, поки він чекав, поки лікарі повідомлять про його виписку з лікарні. Він помер у віці 80 років.

Що відомо про кар’єру Мірчі Луческу?

Мірча Луческу грав за «Динамо» (Бухарест) на позиції нападника, а згодом перебрався до румунського футбольного клубу «Корвінул», де розпочав кар’єру тренера.

З 2004 по 2016 рік Луческу очолював донецький “Шахтар”. Під керівництвом Мірчі клуб вісім титулів чемпіона України, шість Кубків України та Кубок УЄФА 2008/09, а також взяв участь у 573 матчах ФК.

Луческу почав тренувати київське «Динамо» у 2020 році. У 2023 році, за рік до закінчення контракту, він оголосив про свою відставку. Це сталося після матчу з “Шахтарем”, коли “Динамо” програло з рахунком 0:1.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *