Як відомо, навіть зимове дизпаливо має свої обмеження по стійкості до низьких температур. У сильні морози він може перетворитися в гель, що зробить процес експлуатації автомобіля не надто приємним. Інститут споживчих експертиз провів власне дослідження і з’ясував, на яких АЗС в Україні найгірше продають зимове паливо.
Повідомляється, що в дослідженні взяли участь 23 зразки ДП, які були відібрані на АЗС по всій країні. Фахівці оглянули як звичайний, так і преміальний «дизель».
Штраф за прогрівання авто взимку: коли поліція може покарати водія
За результатами досліджень встановлено, що кожна третя проба (8 із 24) має ознаки порушення вимог якості. Перш за все, це стосувалося перевищення рівня сірки. Найгірші показники показали АЗС мереж АЕРО 8, МАРКЕТ і БРСМ-НАФТА. У деяких пробах було перевищення норми у 20 разів. Цього достатньо, щоб зруйнувати каталізатор або сажовий фільтр. Найменше сірки виявлено в продукції мереж WOG, AMIC і KLO.
Що стосується морозостійкості, то практично всі мережі показали відмінний результат. Дизель з таких АЗС як ПАРАЛЕЛ, ГРАНД ПЕТРОЛ і СЛОН може нормально працювати при -23°С, УКРНАФТА і КЛО при -24°С, AMIC при -25°С, а WOG не густіє навіть при -26°С. Серед преміальних видів палива найкраще виявилися Mustang+ з WOG (-40°C), Pulls Diesel OKKO (-33°C) і Ventus Diesel KLO (-32°C).
