Рада продовжила пільги на електромобілі ще на два роки


Верховна Рада залишила безмитне ввезення електромобілів ще на два роки. Відповідні зміни до держбюджету на 2026 рік після бурхливого обговорення в сесійній залі пройшли перше читання, пише Gazeta.ua.

Попри позицію Бюджетного комітету, який пропонував скасувати пільги, депутати вирішили зберегти нинішні умови ввезення електромобілів до 1 січня 2027 року. Українців, як і раніше, звільнять від сплати 10% мита та 20% ПДВ. Єдиною платою залишається акцизний податок у розмірі 1 євро за кожну батарею кВт/год, тобто не більше 4900 гривень.

За даними Укравтопрому, тільки в серпні цього року в Україні було зареєстровано 7770 електромобілів. Для порівняння: у 2021 році їх було менше дев’яти тисяч за весь рік.

Водночас в уряді розраховують, що збереження пільг сприятиме прискоренню оновлення автопарку та зменшенню кількості шкідливих викидів. Вже зараз мережа зарядних точок в країні перевищує 16 тисяч, і цей показник постійно зростає.

Розширення податкових пільг може стати сигналом для великих виробників, що Україна готова до розвитку електротранспорту. Екологи нагадують: кожен новий електромобіль – це менше шуму в містах і чистіше повітря.


Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *