Померла професор харківського ВНЗ

30 листопада 2025 року на 87-му році життя померла професор кафедри гістології, цитології та ембріології Харківського національного медичного університету Олена Вікторівна Мірошниченко. Про це повідомили в університеті.

Олена Вікторівна народилася 15 липня 1939 року в м. Краматорську Донецької області. У 1962 році закінчила Харківський медичний інститут, працювала в галузі практичної медицини. У 1970 р. закінчила аспірантуру при Харківському науково-дослідному інституті ендокринології та хімії гормонів, успішно захистивши кандидатську дисертацію. З 1972 року її професійна діяльність нерозривно пов’язана з кафедрою гістології.

У 1980 році Олена Вікторівна отримала вчене звання доцента, а в 1993 році стала професором кафедри гістології, цитології та ембріології. Її наукові дослідження були присвячені вивченню нейронально-гліально-капілярних взаємодій у мозку людини та нейроендокринних механізмів регуляції репаративних процесів. Вона є автором понад 120 наукових праць, брала активну участь у виконанні кафедральних науково-дослідних робіт та підготувала двох кандидатів медичних наук.

“Світла пам’ять про Олену Вікторівну Мірошниченко – талановитого вченого, викладача, наставника і надзвичайно гідну людину – збережеться в серцях студентів, колег і всіх, кому пощастило з нею працювати і спілкуватися. Ректорат, профспілка працівників і колектив ХНМУ висловлюють щирі співчуття рідним, близьким, друзям і студентам Олени Вікторівни”, – йдеться в повідомленні університету. заява.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *