У Харкові відзначили День взяття Бастилії

З нагоди Дня взяття Бастилії у Харкові відбувся урочистий захід. У ньому взяли участь міський голова Ігор Терехов та Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Гаель Вессьє.

Ігор Терехов подякував французькому уряду та французькому народу за підтримку.

«Допомога Франції для нас неоціненна. Дякуємо, що, незважаючи на ранковий обстріл, ви не злякалися і приїхали до Харкова, щоб провести цей захід. Багато років тому впала Бастилія, і це була перемога демократії. Тепер наші воїни також зі зброєю в руках захищають нашу свободу і право на незалежність», – сказав Ігор Терехов.

Гаель Весьєр наголосив на важливості святкування Дня взяття Бастилії у Харкові.

«Це свято свободи для французів. І ми не могли не бути в цей день тут, з вами, в цитаделі українського Сходу. Цей концерт – момент, сповнений емоцій. Так, ми не зможемо забути війну під час цього свята, але через музику ми вшановуємо стабільність, солідарність і наше спільне європейське майбутнє», – підкреслив посол.

День взяття Бастилії, що відзначається 14 липня, — національне свято Франції, яке символізує початок Великої французької революції 1789 року. Цього дня парижани взяли штурмом фортецю Бастилія, яка була символом королівського свавілля. Подія ознаменувала боротьбу за свободу, рівність і повалення монархії. Свято супроводжується військовим парадом на Єлисейських полях, феєрверками та народними гуляннями. Це ключовий момент в історії Франції, який надихнув демократичні рухи в усьому світі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *