В Україні почали виписувати водіям штраф за мову

У Україні водії таксі зараз караються Гривнією за відмову говорити українською. Кількість покарання починається на 3400 і може досягти 5100 UAH. Причина не тільки в листі закону, але й у високому профілевому скандалі, який стався в Харвові, повідомляє Офіційний сайт омбудсмена.

Там водій таксі відмовився розмовляти державною мовою, звертався на російські пісні і навіть почав повторювати пропаганду. Пасажир зняв усе на відео, і воно швидко розіграв соціальні мережі. Після цього мовна омбудсмен нагадав перевізникам: У Україні обслуговування клієнтів має відбуватися лише в україні.

Ситуація в Харків стала показовою. Ми не можемо закрити очі на такі випадки, оскільки це є прямим порушенням закону», – пояснив представник секретаріату Уповноваженого з питань захисту державної мови. За його словами, послуги таксі повинні не лише наймати водіїв, але й перевіряти їх знання українського.

Спеціаліст з адміністративного права Андрій Л. додає, що штрафи будуть жорсткішими для компаній. “Раніше реакція була повільною, тепер кожна скарга на пасажира може коштувати тисячі грівніасів. Це відчутний удар“, – каже адвокат.

Селі таксі визнають, що деякі водії все ще перебувають у російській мові, особливо у східних регіонах. Але зараз компаніям доведеться відповісти за таку поведінку.

Будь -який клієнт має право подавати скаргу. Якщо його зауваження буде підтверджено, штраф отримає не тільки конкретного водія, але й послугу, за допомогою якої була замовлена ​​поїздка.

Експерти нагадують, що мовне законодавство діє вже давно, але реальні санкції вводяться лише зараз. Це означає, що український стає не на папері, а на практиці.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *