Чому лікарі радять щодня їсти волоські горіхи

Фото: depositphotos

Волоські горіхи – один з найцінніших продуктів для здоров’я. Вони містять омега-3 жирні кислоти, магній, цинк, поліфеноли та антиоксиданти, які підтримують роботу серця, мозку та нервової системи.

Про це пише mdpi.

Дослідження серед студентів показало, що споживання 50–60 г волоських горіхів щодня протягом 16 тижнів допомогло їм краще справлятися зі стресом і покращило якість сну. Вчені пояснюють це підвищенням рівня серотоніну – «гормону щастя».

Горіхи позитивно впливають на серцево-судинну систему: знижують рівень «поганого» холестерину, тригліцеридів і апопротеїну В, знижуючи ризик інфаркту та інсульту. Вони також покращують роботу мозку – завдяки антиоксидантам і вітаміну Е уповільнюють старіння клітин і підтримують пам’ять.

Крім того, волоські горіхи зміцнюють мікрофлору кишечника, сприяють хорошому травленню і стабілізують рівень цукру в крові. Хоча вони досить калорійні, помірна кількість (5-7 штук на день) не викликає збільшення ваги і навіть допомагає довше відчувати ситість.

Дієтологи радять додавати горіхи в сніданки, салати чи йогурти – і вже через кілька тижнів можна помітити, як покращується самопочуття та концентрація.

*Інформація в цьому матеріалі носить виключно інформаційний характер і не є медичною консультацією. Це не може замінити консультацію лікаря. Перед початком будь-якого лікування або зміною раціону обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем.

До речі, фіолетові овочі та ягоди уповільнюють старіння та прискорюють одужання. Антоціани в фіолетових продуктах зміцнюють серце, кровоносні судини і захищають клітини від старіння.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *