Фото: депозитфотоси
У період з 37 до 38 тижнів 2025 року було зафіксовано 1080 випадків, з яких 792 були серед дорослих та 288 серед дітей, що менше, ніж попередній тиждень, коли 1315 людей захворіли.
Про це звіти Центр контролю та профілактики хвороб Києва.
Більшість випадків зараження були серед людей у віці 30-64 років – майже половина всіх випадків. Також спостерігається зменшення госпіталізацій: цього тижня 89 людей потрапили до лікарень, з яких 35 – діти, порівняно з 271 пацієнтом за попередній тиждень. У реанімації було 7 дорослих пацієнтів.
Загалом, рівень захворюваності в 2025 році нижчий, ніж у той же період 2024 року на 7,9%. Новий штам Stratus (XFG) також був зафіксований у Kyiv, який був сертифікованим з лабораторії з липня.
Центр контролю та профілактики хвороб Києва підкреслює важливість пошуку лікаря за симптомами та нагадує про ефективність вакцинації як найкращого способу захисту від Covid-19.
До речі, в Україні спостерігається збільшення кількості випадків зараження новими коронавірусними штамами – Stratus та Nimbus. Хоча ці інфекції не спричиняють серйозних наслідків, вони швидко поширюються, зокрема серед молоді, часто в безсимптомному вигляді.
Юлія Педюк – pravdatutnews.com
