У лютому цього року підприємці допомагали мешканцям Київ у своїх можливостях в умовах ворожої атаки та захисту столиці. Вони розподіляли їжу, їжу, питну воду. Де за гроші, де безкоштовно. З точки зору влади в лютому 2022 року українці могли розбити, подолати, завоювати – оскільки не було “точок незламних”. І для того, щоб стояти на “стенді”, “милиця”, яка організована владою та контролюється владою.
Наприклад, масове шоу депутатів людей, щоб перевірити ефективність “незліченних балів”. Зрештою, у природі нічого не може існувати.
Що можна прочитати в Інтернеті про появу “точок невблаганних” в Україні: “Передумови. Завдяки масовим ударам про критичну інфраструктуру у багатьох містах України немає електроенергії, води, опалення та спілкування.
У звичайних штатах це називається “бали допомоги”, “опалювальні бали” та багато іншого. Але не з нами. Сила не може бути без показу. Без потужності шоу не зручно. А шоу вимагає яскравої картини, пафос, багато шуму та іншого. З цієї причини “точки невідповідності” є елементом шоу. Останні президентські вибори також дуже схожі на шоу. У цьому ми підійшли до США, де вибори мають елемент шоу. Ось лише результати різні. І не на нашу користь.
Ще один невід’ємний елемент шоу – «Герой». Аудиторія любить героїв. Герой – популярність. А для української політики популярність -це влада та добре -за рахунок інших громадян. Хоча насправді, особливо під час війни, герої з’являються, коли є потреба у виправленні помилок влади.
Останній місяць року йде. Важкий і кривавий дев’ятий рік війни з російськими агресорами. У січні наступного року республіканці отримають контроль над Палатою представників Конгресу США. Це результат виборів. Американські платники податків хочуть і готові допомогти Україні. Сьогодні вони перебувають у США головним інструментом для тиску на допомогу України. Близько 80% американських платників податків підтримують надання та розширення допомоги Україні. І нещодавно майже ті ж 80% сприйняли Україну в контексті двох термінів: корупція та злочинність. Немає бажання такого сприйняття повернути використання допомоги.
Зазвичай американські платники податків проти неправильного використання допомоги. Тому не дивно, що республіканці обіцяли своїм виборцям зміцнити контроль над цілеспрямованою користуванням американською допомогою до України: як військових, гуманітарних, так і фінансових. Спільна ініціатива (республіканці та демократи) вже зареєстрована для зміцнення контролю та створення відповідної комісії з допомоги США в Україні. Тобто, якщо виявиться, що в цій галузі щось не так, то українська влада повинна відповісти. І цей авторитет – о, як ви не хочете. І не знайомий українським політикам загалом. Скандал із розподілом гуманітарної допомоги у Запорозіхі та “переміщеним”. Тиша, бо “не вчасно”.
Можна згадати публічну заяву представників правлячої партії про їх право на помилку. Це приблизно право на безвідповідальність. На цьому тлі є потреба у героїв задніх.
Якщо ми стежимо за твердженнями/обґрунтуванням потужності на енергопостачанні, то у нас недостатньо покоління, то їх достатньо, але проблеми з передачею електроенергії, а потім виявляється, що з його передачею немає проблем. І, як сказав міністр профілю буквально, ті менеджери енергетичної компанії, яка несправедливо відключить постачання електроенергії споживачам, будуть покарані.
Виявилося, що міністр профілю знадобилося два місяці, щоб зрозуміти необхідність справедливості в енергопостачанні. Просто реакція блискавки! Однак міністр профілю, ймовірно, забув, що енергетичні компанії в Україні перебувають у приватних руках і мають власників. І, швидше за все, виконувати найманих менеджерів на цих підприємствах будуть перш за все замовлення роботодавця. Чи цей міністр не знає, що такі твердження також є елементом урядового шоу: публічно загрожуючи пальцем? Чи є платник податків, щоб зберегти міністерство, яке потребує двох місяців, щоб зрозуміти концепцію “справедливості”?
Після кожного календарного року прийнято підсумувати. Ось кілька проміжних:
- Економічна поведінка влади недостатня. Українська монополія у галузі виробництва товарів життєвої підтримки виявилася абсолютно вразливою і не в змозі забезпечити виробництво цих товарів в умовах воєнних дій окупантів проти економічної, зокрема енергетичної інфраструктури. Сьогодні здається, що не уроки з того, що сталося, влада не навчилася. З невеликою групою монополістів завжди простіше погодитися, ніж з усім суспільством. І вся система економічних відносин (бази) не змогла підтримувати економічну діяльність в умовах активних боїв.
- Гуманітарна поведінка влади недостатня.
- Військова поведінка політичної влади – результати від цього не залежать. Вони залежать від ефективності збройних сил, західної військової допомоги та активної допомоги українським громадянам.
Що насправді підтримується та стимулюється незламним? Правда! Але проблема полягає в тому, що українська влада не навчилася протягом багатьох років незалежності, не хотів навчитися говорити правду. Зрештою, ворог особистого збагачення для тих, хто займає публічні та політичні посади. Правду завжди слід пояснювати, пояснювати, довести. Українська влада вважає, що не потрібно щось пояснити, пояснити, довести українським виборцям та платникам податків. Пояснення перешкоджає збагаченню. Відволікатися від процесу.
Насправді, точки невідкладності в Україні з’явилися на момент незалежності України. Коли управління за відсутності роботи та низького рівня оплати є ключем до виживання сім’ї. І вони все ще існують. У кожному селі. Майже кожне домогосподарство. Коли частина міста для себе і частина для збройних сил. Коли пара свиней для себе та одна для збройних сил. Коли Borscht, тушкована, соління тощо для збройних сил.
І це в ситуації практично відсутності транспортного зв’язку з громадським транспортом з районним центром у сільській місцевості. Один автобус на день не враховується. Неможливість платити в магазині за допомогою картки, оскільки електроенергії немає і, відповідно, спілкування з Інтернетом. І немає грошей, щоб отримати готівку готівкою (якщо такі є). І суспільство продовжує жити та допомагати збройним силам. Влад вважає за краще мовчати про цю нерозривну.
Зробить правильні висновки, що український виборець потребує часу. Зрештою, наступний 2023 рік повинен бути роком парламентських виборів, але може бути не лише парламентом …
