Вчені з’ясували, який фрукт зміцнює кістки

Фото: depositphotos

Про це повідомляє Дзеркало.

У дослідженні 2022 року, опублікованому в American Journal of Nutrition, вчені виявили, що споживання близько 50 грамів чорносливу (5-6 штук) щодня допомагає збільшити щільність кісткової тканини та зменшити ризик переломів, особливо у жінок у постменопаузі.

Протягом 12 місяців учасники дослідження, які регулярно їли чорнослив, мали кращу щільність кісткової тканини в області стегон, ніж ті, хто не їв цей фрукт. Вчені пояснюють, що чорнослив містить вітамін К, калій і антиоксиданти, які підтримують утворення нової кісткової тканини і зменшують запалення, один із факторів втрати кісткової маси.

Лікар із Сан-Дієго Ешлі Кеннеді наголошує:

“Це може бути корисною альтернативою для жінок, які не приймають ліки, що відпускаються за рецептом. Вже зрозуміло, що чорнослив потенційно знижує ризик переломів стегна”.

Остеопороз – поширене захворювання, при якому кістки стають крихкими. Найчастіше розвивається з віком, особливо після менопаузи, коли рівень естрогену знижується.

Для профілактики фахівці радять:

  • регулярно займатися фізичною активністю;

  • КУРИТИ ЗАБОРОНЕНО;

  • отримувати достатню кількість сонячного світла для синтезу вітаміну D;

  • щодня додавайте в раціон кілька шматочків чорносливу.

Наш матеріал носить пізнавальний характер і не замінює консультацію лікаря. Зверніться до лікаря для отримання рекомендацій щодо лікування або дієти.

До речі, тайванський напій bubble tea, який складається з чаю, молока, цукру і жування перлин тапіоки, підкорив світ, але лікарі все частіше говорять про його небезпеку.

Олена Стебницька – pravdatutnews.com

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *