Всесвітньо відомий гурт U2 випустив кліп на пісню “Твоя навіки” (Yours Eternally), створений спільно з Едом Шираном і Тарасом Тополе. На відео зруйнована інсталяція на в’їзді до Харкова.
“Вже чотири роки Україна протистоїть повномасштабному російському вторгненню. Солдати Хартійського корпусу є одними із сотень тисяч українців, які щодня ведуть бойові дії, щоб захистити свою країну від вторгнення російської армії. Цей фільм містить кадри документального фільму про українських воїнів, які борються за свободу”, – йдеться в описі до відео.
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Боно (фронтмен U2) і група в цілому демонструють послідовну та помітну підтримку України. Вже у травні 2022 року Боно та The Edge приїхали до Києва на особисте запрошення президента Зеленського та дали імпровізований концерт у метро на станції «Хрещатик», яке на той час слугувало бомбосховищем – вони виконали «Stand by Me», «Sunday Bloody Sunday», «With or Without You» та інші пісні разом з українським музикантом Тарасом Тополею з гурту «Антитіла». Цей візит став одним із найбільш символічних жестів підтримки західних митців у перші місяці війни.
Пізніше Зеленський нагородив Боно та The Edge орденом «За заслуги» III ступеня. Подальша підтримка не припинилася: у 2023 році U2 випустили нову версію хіта «Walk On» із згадками про Україну та словом «Ukraine» у назві, а Боно створив лімітований принт, кошти від якого пішли на закупівлю машин швидкої допомоги для України. У 2024 році під час резиденції в Лас-Вегасі Боно неодноразово закликав зі сцени не припиняти допомогу Україні.
Боно неодноразово наголошував, що бачить боротьбу України як боротьбу за свободу всієї Європи, і ця позиція залишається однією з найпослідовніших серед світових зірок.
