28 чоловіків під виглядом музикантів виїхали за кордон “на гастролі”: правоохоронці викрили незаконну схему

Ілюстративне фото: ДПСУ

Правоохоронці викрили схему, за якою чоловіки призовного віку виїжджали за кордон під виглядом музикантів. Організатори вже повідомили про підозру, але також перевіряють чиновників Мінкульту.

Про це повідомили Генерального прокурора України Руслана Кравченка, пише Рубрика.

За його словами, жінка була зареєстрована як фізична особа-підприємець і нібито здійснювала діяльність у сфері культури. Вона, кажуть, “розшукувала чоловіків, які не мали законних підстав для виїзду за кордон та за грошову винагороду ввід 7,5 тисяч доларів пропонував їм «прописку» як учасники музичних колективів».

Після цього вона подала до Міністерства культури та стратегічних комунікацій списки чоловіків, у яких зазначила, що вони «брати участь у благодійних концертах за кордоном».

Згодом міністерство направило листи до Держприкордонслужби, які стали підставою для виїзду чоловіків.

“У результаті за цією схемою з України виїхало 28 осіб. Наразі вони не повернулися. Ще 16 осіб планували виїхати подібним чином, але не встигли це реалізувати”, – сказав Кравченко.

Як повідомив генпрокурор, фігурантам заочно повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 КК України.

Обшуки також провели у колишніх співробітників міністерства, включно з колишнім в.о. Міністра культури України, який погодив відповідні листи на виїзд. У прокуратурі наголошують, що також перевіряють інших посадових осіб міністерства, які могли брати участь у схемі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *