Фото: Facebook / Олег Пилипенко
У Шевченківській громаді Миколаївської області починає працювати «Соціальне таксі» для підтримки маломобільних верств населення.
Про це повідомили голови громади Олег Пилипенко, повідомляє колонка.
“У Шевченківській громаді починає працювати нова послуга – «Соціальне таксі».
Ця послуга створена для підтримки маломобільних груп населення»– поінформував очільник громади.
За його словами, його також можуть використовувати:
- вагітні жінки
- люди, які мають тимчасові функціональні порушення та ін
Про це зазначив Пилипенко з цим таксі ви можете дістатися:
- всі комунальні медичні установи,
- Цнапу,
- соціальні служби та інші комунальні установи.
Послуга безкоштовна.
Звернутися до управління соціального захисту населення, Центру надання соціальних послуг чи головного офісу може як сама особа, так і її представник.
Зазначимо, що в Миколаївській області у 2025р придбано 35 спецавтомобілів для людей з інвалідністюа також облаштували 120 об’єктів безбар’єрного доступу.
«У 2025 році на безбар’єрність у Миколаївській області буде спрямовано понад 123,6 млн грн, з них 59,1 млн грн – з обласного бюджету та 64,5 млн грн – з місцевих бюджетів.“, – повідомили Миколаївська ОВА.
Також зазначається, що 150 фахівців пройшли навчання з питань інклюзивності та доступності.
Як повідомлялося раніше, зокрема у Миколаївській області розвиваються спеціалізовані дитячі простори та молодь з обмеженими можливостями, які поєднують:
- фізична реабілітація,
- психологічна підтримка,
- соціальна адаптація.
Нові локації працюють як на природі, так і в приміщенні спортивної школи.
Також повідомлялося, що майже рік працює в Баштанському районі Миколаївської області Центр психічного здоров’я, діяльність якого відповідає принципам безбар’єрності та надає амбулаторну та стаціонарну допомогу, забезпечуючи індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Серед тих, хто звертається за підтримкою – цивільні особи, військовослужбовці та їхні родини.
