Фото: КМДА
У Києві презентували нову музейну експозицію «Надрамна церква та виставка «Київ Х-ХІІІ ст.», присвячена історії столиці Х-ХІІІ ст. Експозиція розташована в Надбрамній церкві Михайлівського Золотоверхого монастиря.
Про це повідомили в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА, пише Рубрика.
Новий культурно-історичний центр створено завдяки спільним зусиллям волонтерів, меценатів та спеціалістів, які працювали над реалізацією проекту протягом 8 місяців. Відвідувачі зможуть ознайомитися з археологічними матеріалами, які розкривають особливості розвитку середньовічного Києва, його духовного та суспільного життя.
Фото: КМДА
«Цей музейний простір є прикладом того, як спільною ініціативою небайдужих людей, науковців, музейників та меценатів можна дати нове життя історичній спадщині Києва. Виставка дозволяє буквально доторкнутися до історії столиці часів Київської Русі та переосмислити її значення для сучасного міста», — зазначила директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.
Фото: КМДА
Особливістю проекту було те, що більшість робіт виконано без значних бюджетних витрат. Кошти міського бюджету спрямували лише на виготовлення банерів та стендів, що становить приблизно 5% від загальної вартості створення музейного простору. Решту роботи виконано завдяки волонтерській та благодійній підтримці.
Фото: КМДА
Марина Соловйова також додала, що створення нового музейного простору є важливим кроком у розвитку культурної інфраструктури столиці та формуванні сучасних форматів презентації історико-культурної спадщини для киян та гостей міста.
Фото: КМДА
